Polska Szkoła w Murcji

Kreatywność w Polskiej Szkole w Murcji: Smoki z Cyfry 7!

Na ostatnich zajęciach w Polskiej Szkole w Murcji nasze zajęcia przekształciły się w magiczny warsztat, gdzie legendy ożywają na papierze. Poza tradycyjnym czytaniem „Legendy o Smoku Wawelskim”, co jest naszym cotygodniowym rytuałem kulturowym, dzieci miały okazję wziąć udział w wyjątkowo kreatywnym projekcie. Za pomocą tęczowych flamastrow i pasteli, nasze małe artystki i artyści zmierzyli się z zadaniem przekształcenia cyfry 7 w barwne, fantastyczne smoki.

Efekty ich pracy przeszły najśmielsze oczekiwania.

Każdy z rysunków, pomimo wykorzystania tego samego motywu – cyfry 7 – był unikatowy i pełen wyobraźni. Te prace pokazują, jak różnorodne i bogate mogą być interpretacje dzieci, jak wielka jest ich kreatywność i umiejętność wyrażania siebie przez sztukę.

Taka kreatywna aktywność ma ogromne znaczenie w edukacji dwujęzycznej. Nie tylko pozwala na rozwijanie umiejętności językowych poprzez angażowanie się w polskie legendy i kulturę, ale również stymuluje myślenie twórcze i wyobraźnię dzieci. Projekty takie jak ten pokazują, jak nauka języka i kultury może iść w parze z rozwojem artystycznym i kreatywnym myśleniem.

W Polskiej Szkole w Murcji wierzymy, że edukacja dwujęzyczna to nie tylko nauka języka, ale również budowanie mostów między kulturami, rozwijanie wyobraźni oraz wspieranie kreatywności naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt i nie możemy się doczekać kolejnych niesamowitych prac naszych małych artystów.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań i dołączania do naszej społeczności, by razem celebrować naukę, sztukę i dwujęzyczność. #polskaszkola #polskaszkolawmurcji #bilingual #dwujezycznosc #creativeideas #laslab #languageschool #smokwawelski