Polska Szkoła w Murcji

Powrót Zajęć z Języka Polskiego – Nie Przegap!

Nauka języka polskiego na obczyźnie.

Czy Twoja rodzina to połączenie kultur polskiej i hiszpańskiej? A może niedawno przyjechałeś do Hiszpanii i szukasz możliwości nauki języka dla swojego dziecka? Jeśli zastanawiasz się, jak zachować równowagę między nauką języka hiszpańskiego a utrzymaniem żywej polszczyzny w domu, mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość!

Od 3 października wracamy do zajęć na pełen etat!

Przedstawiamy kursy języka polskiego, które zaprojektowaliśmy z myślą o najmłodszych członkach naszej wielokulturowej społeczności. W odpowiedzi na obecne potrzeby i sytuację, nasze zajęcia odbywają się online w niewielkich grupach, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort nauki.

Dlaczego warto uczyc dziecko języka polskiego?

  1. Utrzymanie więzi kulturowych: Poznanie języka polskiego pozwala dziecku na utrzymanie bliskich relacji z polską kulturą, historią i tradycją. To okazja do świętowania polskich świąt i rozumienia rodzinnych opowieści.
  2. Rozwój dwujęzyczności: Dwujęzyczność rozszerza horyzonty myślenia, rozwija umiejętności komunikacyjne i zwiększa elastyczność poznawczą. Nauka dwóch języków od najmłodszych lat może przynieść nieocenione korzyści w przyszłości.
  3. Łatwiejsze przyswajanie kolejnych języków: Dzieci, które od małego uczą się więcej niż jednego języka, zazwyczaj łatwiej przyswajają kolejne. Język polski może stać się solidnym fundamentem do nauki innych języków.
  4. Wzmocnienie więzi rodzinnych: Wspólna nauka języka może być pięknym doświadczeniem, które zbliża rodziny. Dzielenie się językiem to także dzielenie się częścią siebie.
  5. Dostęp do bogatej polskiej literatury i mediów: Znajomość języka polskiego otwiera przed Twoim dzieckiem drzwi do ogromnego dziedzictwa literackiego, filmowego i medialnego.
  6. Przygotowanie do ewentualnego powrotu lub wizyt w Polsce: Nauka języka polskiego przygotowuje dziecko na możliwość edukacji lub życia w Polsce w przyszłości. To również ułatwia komunikację z rodziną i znajomymi podczas wizyt w kraju.

Zajęcia Online – Bezpieczna i Komfortowa Nauka

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, zdecydowaliśmy się na prowadzenie zajęć w formie online. Zapewnia to bezpieczeństwo naszych uczniów i ich rodzin, jednocześnie umożliwiając kontynuację nauki bez przeszkód. O wszelkich zmianach dotyczących formy zajęć będziemy Was informować na bieżąco.

Zachęcamy do kontaktu z nami, jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące zajęć. Czekamy na Was z niecierpliwością, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do nauki i zabawy. Dołączcie do naszej edukacyjnej przygody!